У Єврокомісії стверджують, що Стокгольмський арбітраж не заважає розділенню «Нафтогаза»

У Європейській комісії стверджують, що продовження проведення реформ на енергетичному ринку України має стратегічне значення як для самої країни, так і для Євросоюзу, але при цьому констатує пасивність Києва в прикладній реалізації намічених змін. Про це йдеться в листі голови представництва Євросоюзу в Україні Хюґа Мінгареллі до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, передає «Європейська правда».

«Єврокомісія закликає лідерів України зробити рішучі кроки в напрямку розукрупнення газотранспортної системи. Більше неможливо втрачати час, якщо Україна прагне зберегти динаміку реформ на ринку природного газу і підтвердити свою надійність у впровадженні енергетичних правил ЄС», — йдеться в листі.

Зазначається, що результати Стокгольмського арбітражу, в рамках якого свої відносини з'ясовують НАК «Нафтогаз України» і російський «Газпром», не повинні заважати анбандлінгу, «але повинні бути прийняті до уваги при вирішенні питання про подальші дії».

 

Фото: лист Мінгареллі («Європейська правда»)

Нагадаємо, усередині червня апеляційний суд округу Свеа (Швеція) призупинив виконання рішення у спорі «Газпрому» з «Нафтогазом».

Дане рішення означає, що подальші дії «Нафтогазу» за процедурою стягнення 2,6 млрд доларів з «Газпрому» тимчасово призупинено. У той же час це не призводить до скасування рішень арбітражу і не дає «Газпрому» можливість вимагати повернення 2,1 млрд доларів, які вже зараховано рішенням арбітра в якості компенсації «Нафтогазу».