Поправку про апеляційну норму антикорупційного суду мають внести у Раду 19 червня

У вівторок, 19 червня, народні депутати планують зареєструвати у парламенті поправку про апеляційну норму антикорупційного суду (АКС). Про це РБК-Україна розповів перший заступник глави комітету ВР з питань правової політики Леонід Ємець.

«Якщо це буде поправка депутатів Єврооптимістів, то швидше за все,  плануємо вже на наступному тижні  підготувати текст, зібрати підписи і вносити у парламент. Це буде поправка до закону, але у вигляді окремого законопроекту. Втім, цю ж поправку може внести і президент України», — сказав Ємець.

Він також наголосив, що Рада зможе розглянути і прийняти поправку про апеляційну норму у найближчі сесійні тижні.

«Якщо ми (народні депутати, — ред.) зареєструємо (поправку, — ред.) у цей вівторок, то вона навряд чи опиниться на розгляді комітету цієї середи. Адже все залежить від швидкості роботи апарату ВР. Але настрій позитивний є. В ці тижні можуть прийняти», — додав він.

За його словами, поправка дозволить АКС розглядати апеляції на рішення звичайних судів, які буди прийняті після підписання закону. Якщо ж поправка буде провалена — рішення у справах НАБУ продовжать оскаржувати у звичайних апеляційних судах до моменту фактичного запуску роботи АКС. 

«Правка, яку ми будемо вносити, буде звучати так: «Після того, як суд прийняв рішення у строки апеляційного оскарження — 10 днів воно має бути передано, якщо вже створено антикорупційний суд».  Ця ситуація торкається лише того прошарку справ, які встигнуть пройти першу інстанцію впродовж цих найближчих 8 місяців, (поки  суд не почав працювати фактично, — ред.). Якщо правка не буде прийнята — то не катастрофа», — додав він.

Нагадаємо, закон «Про Вищий антикорупційний суд» набув чинності у четвер, 14 червня 2018 року.