Мін’юст намагається стягнути штраф АМКУ із «Газпрому» на території інших держав

Міністерство юстиції відпрацьовує механізм стягнення штрафу з російського «Газпрому», накладеногоАнтимонопольним комітетом України (АМКУ), на території інших країн. Про це журналістам повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент РБК-Україна.

«Паралельно ми зараз відпрацьовуємо спільно з міжнародними юридичними експертами і радниками механізм примусового виконання даного рішення суду на території інших країн», — сказав він.

За словами Петренка, Мін'юст подаватиме, відповідно, до іноземних юрисдикцій повний пакет документів, які будуть підтверджувати обґрунтованість рішень українських судів.

«Ці документи будуть підлягати відповідному судовому контролю місцевих судів і після того, в разі прийняття відповідних рішень, ці рішення будуть відправлені на виконання на території тих країн, до яких ми звернемося. Ми саме зараз цей механізм відпрацьовуємо», — розповів міністр.

Нагадаємо, «Газпром» не зміг оскаржити штраф АМКУ на 171 млрд гривень. Київський апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги на штраф Антимонопольного комітету України, накладений на російського газового монополіста «Газпром». Відповідне рішення було прийнято судом 13 березня 2018 року.