Гутерріш закликав активізувати переговорний процес щодо ситуації на Донбасі

Глава ООН Антоніу Гутерріш закликав покінчити з «паралічем», що привів до «заморожування» конфліктів в Європі, передає Центр новин ООН.

«Для врегулювання цих ситуацій необхідно протистояти небезпечній хвилі націоналізму і пожвавити роботу відповідних посередницьких ініціатив, включаючи Нормандський формат і Тристоронню контактну групу по східній Україні, Мінську групу ОБСЄ по Нагірному Карабаху, Женевські міжнародні дискусії щодо Грузії і процес «5+2″ з придністровського врегулювання», — сказав глава ООН

Під час свого виступу перед Генеральною Асамблеєю він також відзначив важливість вирішення ситуації на Корейському півострові дипломатичним шляхом, а ситуацію на Близькому Сході назвав «гордієвим вузлом», де переплелося безліч проблем.

Гутерріш підкреслив, що вирішення всіх перелічених проблем потребує часу, коштів, сил, політичного капіталу і не тільки.

«Навіть перед обличчям потрясінь і ненависті, ми повинні стверджувати цінності, закріплені в Статуті Організації Об'єднаних Націй. Але зробити це ми можемо лише разом, адже ми — це Об'єднані Нації, єдина людська родина», — додав він.

Нагадаємо, в грудні минулого року міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем.